Opinie o MG HS są w większości pozytywne: właściciele chwalą cenę, przestronne wnętrze i komfort, a narzekają głównie na multimedia i drobną elektronikę. Na autocentrum.pl auto ma średnio 4,4 na 5 przy 55 ocenach, a w 2025 roku było piątym najczęściej rejestrowanym nowym samochodem wśród klientów indywidualnych w Polsce (dane PZPM). W 2026 roku kupisz je w wersji Hybrid+ od 122 900 zł po promocji.
- MG HS Hybrid+ ma układ hybrydowy o mocy 224 KM, przyspiesza do 100 km/h w 7,9 s, a katalogowe spalanie WLTP to 5,5 l/100 km.
- Testy prasowe pokazują 4,7 l/100 km przy spokojnej jeździe i około 7,1 l/100 km przy pełnym obciążeniu na autostradzie w górach.
- Najczęstsze zarzuty właścicieli dotyczą wolnego ekranu multimediów, drobnych usterek elektroniki i twardego zawieszenia.
- Gwarancja to 7 lat / 150 tys. km, a ceny w sierpniu 2026 roku zaczynają się od 122 900 zł (Excite) i 133 900 zł (Exclusive).
- Euro NCAP przyznał modelowi w 2024 roku pięć gwiazdek, z wynikiem 90% za ochronę dorosłych.
Co mówią właściciele: zalety MG HS
Najpełniejszym polskim zbiorem opinii jest autocentrum.pl. W październiku 2026 roku MG HS miał tam 55 ocen ze średnią 4,4: 37 dla pierwszej generacji i 18 dla drugiej. To mała próba, więc traktujemy ją jako kierunek, nie statystykę. Powtarzające się plusy w opiniach to:
- stosunek ceny do wyposażenia i jakości;
- duże wnętrze, także na tylnej kanapie, oraz pojemny bagażnik;
- komfort jazdy i wyciszenie kabiny;
- płynnie działająca automatyczna skrzynia biegów;
- dobre kamery i oświetlenie w nocy;
- w drugiej generacji cicho pracujący układ hybrydowy (opinia jednego z kierowców).
Podobny obraz daje zestawienie opinii z Autoblogu Spider’s Web z 14 lipca 2024 roku (autor Piotr Szary), dotyczące pierwszej generacji, także po liftingu z 2023 roku. Za zalety uznano tam standardowe wyposażenie z kamerą cofania i monitorowaniem martwego pola już w bazowej wersji, zawieszenie nastawione na komfort oraz siedmioletnią gwarancję. Bagażnik pod roletą ma 448 l, czyli jak na segment niewiele.
Z niemieckiego testu Hybrid+ w serwisie firmenauto.de (listopad 2025, autor Rudolf Huber) wynika, że układ jest wyraźnie oszczędniejszy od benzyny i ma dobre wyposażenie seryjne. Podano też dopuszczalną masę przyczepy hamowanej: 1,5 t.
MG HS opinie: wady i usterki zgłaszane przez użytkowników
Największy zbiór uwag dotyczy multimediów, i to właśnie je wymieniają zarówno Autoblog, jak i opinie na autocentrum.pl. Przy pierwszej generacji użytkownicy opisywali:
- wolny, mało rozdzielczy i mało responsywny ekran, przez który trzeba też sterować klimatyzacją;
- niewyrównaną głośność, przez co radio po Android Auto potrafi zagrać na pełnej mocy;
- niewygodny elektryczny hamulec postojowy, którego obsługę część właścicieli uznaje za nielogiczną;
- wysoką pozycję za kierownicą i mały zakres regulacji kierownicy;
- pojedyncze zgłoszenia o terkocącej obudowie tablicy rejestracyjnej w klapie bagażnika;
- lekką, mało komunikatywną kierownicę i wyraźne przechyły nadwozia, które odbierają sportowy charakter jazdy;
- hałaśliwą pracę silników pod obciążeniem, a w hybrydzie plug-in pierwszej generacji także niezdecydowaną dziesięciobiegową automatyczną skrzynię.
Na autocentrum.pl w opiniach pojawiają się także błędy elektroniki (w tym kontrolka check engine przy mrozie), słabsza klimatyzacja przy wysokich temperaturach, brak podgrzewanej szyby i kierownicy w drugiej generacji oraz tylko przewodowe Android Auto i Apple CarPlay. Strona nie podaje statystyk usterek, a jedna z opinii opisuje utratę mocy silnika w pierwszej generacji, której dealer nie usunął na gwarancji. To pojedynczy przypadek, a nie dowód na wadę serii.
Autoblog przywołuje też brytyjski raport Carbuyer z 2023 roku (dane za 2022 rok), według którego 35% aut miało usterkę w pierwszym roku. Sam autor zaznacza, że to dane niezweryfikowane i mogą nie dotyczyć wersji po liftingu. Z kolei w Australii i Nowej Zelandii wycofano z użytku ponad 5100 sztuk HS Plug-in Hybrid oraz HS +EV z powodu ryzyka pożaru związanego z uziemieniem i podkładem dywanowym, według serwisu WhichCar. Akcja dotyczyła rynków pozaeuropejskich i starszych roczników, więc nie przenosimy jej na polskie egzemplarze, ale sprawdź VIN przed zakupem.
Ile pali MG HS: spalanie hybrydy Hybrid+
Hybrid+ to układ hybrydowy, który nie ma gniazda ładowania. Według Antyweb.pl (4 czerwca 2025) silnik benzynowy 1.5 ma 140 KM i działa głównie jako generator, a napędem jest silnik elektryczny o mocy 224 KM i momencie 340 Nm. Autokatalog.pl podaje baterię 1,83 kWh i dwustopniową automatyczną skrzynię. Producent deklaruje spalanie WLTP od 5,5 l/100 km i emisję 126 g/km CO2.
Wrażenia z jazdy w teście firmenauto.de są zgodne z tym opisem: dynamikę da się dobrze dozować, kabina jest cicha, dwustopniowa automatyczna skrzynia działa niemal niezauważalnie, a w mieście i przy łagodnym ruszaniu auto potrafi przejechać krótkie odcinki wyłącznie na prądzie. Test wymienia też minus: głośne sygnały systemów wspomagających, które da się wyłączyć. Różnicę w cenie względem benzyny z ręczną skrzynią niemiecki serwis ocenił jako wyraźną.
Wyniki dostępnych testów:
| Źródło | Warunki | Spalanie |
|---|---|---|
| firmenauto.de (listopad 2025) | trasa mieszana, spokojna jazda, komputer pokładowy | 4,7 l/100 km |
| Automoto.it | 250 kg ładunku, autostrada 130 km/h i górski podjazd, komputer pokładowy | 6,8 l/100 km |
| Automoto.it | ten sam test, metoda „pełny do pełnego” | ok. 7,1 l/100 km |
| firmenauto.de (dla porównania) | MG HS z silnikiem benzynowym | 7,4 l/100 km |
Wniosek: przy spokojnej jeździe mieszanej realne spalanie schodzi poniżej katalogowych 5,5 l/100 km, a przy jeździe autostradowej z ładunkiem zbliża się do 7 l/100 km. Komputer pokładowy bywa nieco optymistyczny w porównaniu z pomiarem tankowania do pełna. Nie znaleźliśmy polskiego testu z pomiarem pełnego zużycia, więc te wartości pochodzą z prasy zagranicznej.
Wersja plug-in (21,4 kWh, 272 KM, według Autokatalogu z 16 stycznia 2026 roku producent podaje 103 km zasięgu elektrycznego w cyklu mieszanym) pojawiała się w polskich cennikach w 2025 roku od 156 500 zł po rabacie. W sierpniu 2026 roku Auto Świat o niej nie wspomina, więc dostępność sprawdź u dealera. W niemieckim teście tygodniowym (Motor1, 2025) HS PHEV zużył średnio 3,5 l/100 km i pokonał 124 km z 360 km na prądzie, a według Auto Express osiągnął zasięg elektryczny 68 mil (ok. 109 km).
Ceny MG HS w Polsce w 2026 roku
Gama w Polsce jest uproszczona do dwóch wersji wyposażenia, Excite i Exclusive. W czerwcu 2025 roku Hybrid+ startował z cenami katalogowymi 137 900 zł i 148 900 zł, a w sierpniu 2026 roku importer podał obniżki do 15 000 zł.
| Wersja | Cena katalogowa (czerwiec 2025) | Cena promocyjna (sierpień 2026) |
|---|---|---|
| 1.5 Hybrid+ Excite | 137 900 zł | 122 900 zł |
| 1.5 Hybrid+ Exclusive | 148 900 zł | 133 900 zł |
| 1.5 T-GDI 170 KM (benzyna) | 109 900 zł (wrzesień 2025, promocja) | wycofany z oferty, zostały egzemplarze z rocznika 2025 |
Według Antyweb.pl Excite ma m.in. reflektory LED, automatyczną klimatyzację, adaptacyjny tempomat, osiem poduszek powietrznych, kamerę 360 stopni, podgrzewane przednie fotele i ładowarkę indukcyjną. Różnica w cenie względem benzyny z automatem wynosiła w 2025 roku około 10 000 zł. Dealer może mieć inne ceny, więc przed zakupem zadzwoń o aktualną ofertę.
Bezpieczeństwo i pozycja na rynku
Euro NCAP testował HS w 2024 roku (wersja SE 1.5T) według nowszych protokołów i przyznał pięć gwiazdek: 90% za ochronę dorosłych, 85% za ochronę dzieci, 83% za ochronę niechronionych uczestników ruchu i 74% za systemy wspomagające, według CarGuide.ph. Wyniki innych chińskich marek zebraliśmy w tekście Czy chińskie samochody są bezpieczne?.
Według Auto Świata z 28 sierpnia 2026 roku MG HS był w 2025 roku piątym najczęściej rejestrowanym nowym autem wśród klientów indywidualnych (PZPM) i najpopularniejszym chińskim samochodem w Polsce. Pozycję utrzymał w pierwszym półroczu 2026 roku. Cała marka MG, należąca do koncernu SAIC, zarejestrowała według IBRM Samar do końca lipca 2026 roku ponad 10,7 tys. nowych aut osobowych.
Serwis, gwarancja i utrata wartości
MG daje na HS Hybrid+ 7 lat / 150 tys. km gwarancji. Zestawienie z konkurencją i wyjątki opisujemy w tekście Gwarancje chińskich marek samochodów. Na koszty serwisu pierwszej generacji skarżyli się użytkownicy cytowani przez Autoblog: jeden z dealerów wyceniał przegląd na 1100–1700 zł netto, a właściciele zgłaszali brak filtrów, który wydłużał wizytę. Dla drugiej generacji nie znaleźliśmy porównywalnych danych.
Czas oczekiwania na części sprawdziliśmy w teście telefonicznym dealerów (dotyczy Omody, Jaecoo i BYD, ale pokazuje skalę problemu w całej branży). Dane o spadku wartości po trzech latach są w tekście Ile traci na wartości chińskie auto po 3 latach?. Zestawienie opinii o konkurencji w tym samym stylu znajdziesz w tekście Omoda 5 opinie 2026.
Na co uważać
- Generacja. Większość opinii dotyczy pierwszej generacji (37 z 55 ocen na autocentrum.pl). Uwagi o wolnym ekranie i skrzyni nie muszą dotyczyć Hybrid+, więc sprawdź konkretny rocznik na jeździe próbnej.
- Cena promocyjna a katalogowa. Różnica to 15 000 zł przy Excite. Promocje dotyczą rocznika 2026 i mogą się zmienić.
- Brak niezależnych testów awaryjności. Hybrid+ jest na rynku od 2025 roku, więc nie ma jeszcze wieloletnich danych. Antyweb.pl napisał w czerwcu 2025 roku, że układu nie sprawdzono w testach drogowych.
- Wyposażenie. W drugiej generacji brakuje podgrzewanej kierownicy i szyby przedniej, a Android Auto działa przewodowo, według opinii na autocentrum.pl.
- Dostępność wersji. Benzynowy 1.5 T-GDI został wycofany z oferty, a plug-in nie jest uwzględniony w sierpniowym zestawieniu cen. Sprawdź, co faktycznie stoi w salonie.
- Kolory. Antyweb.pl wskazuje, że podstawowy kolor to niebieski, a pozostałe (czarny, biały, szary, srebrny, czerwony) są ograniczone.
Najczęściej zadawane pytania
Czy MG HS jest awaryjny?
Na autocentrum.pl właściciele zgłaszają głównie drobne błędy elektroniki, a nie powtarzalne awarie mechaniczne. Dla pierwszej generacji brytyjski raport Carbuyer mówił o 35% aut z usterką w pierwszym roku, ale to dane niezweryfikowane. Dla Hybrid+ brakuje jeszcze wieloletnich danych.
Ile pali MG HS Hybrid+ w rzeczywistości?
Producent podaje 5,5 l/100 km WLTP. Niemiecki test firmenauto.de pokazał 4,7 l/100 km przy spokojnej jeździe, a włoski Automoto.it około 7,1 l/100 km przy pełnym obciążeniu na autostradzie i w górach.
Ile kosztuje MG HS w 2026 roku?
W sierpniu 2026 roku Hybrid+ Excite kosztował 122 900 zł po obniżce o 15 000 zł, a Exclusive 133 900 zł. Cena katalogowa Excite wynosiła 137 900 zł.
Jaką gwarancję ma MG HS?
MG oferuje na HS siedem lat gwarancji z limitem 150 tys. km. Warunki baterii i wyjątki sprawdź w karcie gwarancyjnej dla konkretnej wersji.
Czy MG HS jest bezpieczny?
Tak, według Euro NCAP. W 2024 roku HS dostał pięć gwiazdek, z wynikiem 90% za ochronę dorosłych i 85% za ochronę dzieci.
Podsumowanie
MG HS Hybrid+ pasuje do rodziny, która chce dużego, wygodnego SUV-a z oszczędnym napędem bez gniazda ładowania i ma budżet w okolicach 125–135 tys. zł. Nie jest dobrym wyborem dla kogoś, kto wymaga szybkiego, dopracowanego systemu multimedialnego albo woli mieć za sobą wieloletnie dane o niezawodności. Największym plusem jest relacja ceny do wyposażenia i siedmioletnia gwarancja, a największym minusem multimedia i krótka historia hybrydy na polskich drogach. Jeśli się wahasz, jedź na test w dwóch wersjach (Excite i Exclusive) i zapytaj dealera o aktualny rocznik oraz warunki promocji.
Co zapamiętać
- Średnia ocena na autocentrum.pl: 4,4/5 (55 ocen).
- Hybrid+ ma 224 KM, spala 4,7–7,1 l/100 km zależnie od warunków.
- Ceny w sierpniu 2026 roku: 122 900 zł (Excite) i 133 900 zł (Exclusive).
- Gwarancja 7 lat / 150 tys. km, Euro NCAP: pięć gwiazdek.
Źródła: autocentrum.pl – oceny MG HS; Autoblog Spider’s Web – MG HS kontra opinie użytkowników (14.07.2024); Auto Świat (28.08.2026); Autokatalog.pl – promocja MG HS Hybrid+ (12.08.2026); Autokatalog.pl – nowa wersja HS Hybrid+ (04.06.2025); Autokatalog.pl – MG HS plug-in (16.01.2026); Antyweb.pl – MG HS Hybrid+ (04.06.2025); firmenauto.de – Fahrbericht MG HS Hybrid+ (14.11.2025); Motor1 – tatsächlicher Verbrauch MG HS PHEV; Automoto.it – MG HS Hybrid+ pod obciążeniem; CarGuide.ph – Euro NCAP MG HS.

Dodaj komentarz