MG HS czy Toyota RAV4? Jeśli liczysz każdą złotówkę, weź MG HS Hybrid+ od 122 900 zł. Jeśli ważniejsze są bagażnik i lata gwarancji, wybierz RAV4 hybrid od 181 600 zł. Różnica w cenie wynosi około 50 tys. zł, a oba auta mają podobne gabaryty i hybrydę bez gniazdka.

W skrócie

  • MG HS Hybrid+ kosztuje od 122 900 zł (Excite) i 133 900 zł (Exclusive), czyli o 47 700 zł mniej niż RAV4 Comfort HEV za 181 600 zł.
  • RAV4 ma większy bagażnik (580 l wobec 507 l) i gwarancję do 10 lat, MG daje 7 lat lub 150 tys. km.
  • MG HS ma 5 gwiazdek Euro NCAP z 2024 roku, a nowa generacja RAV4 nie miała wyniku w kwietniu 2026 roku.
  • Niezależnego testu spalania obu aut obok siebie nie znaleźliśmy, więc deklaracje producentów traktuj jako dane katalogowe.

Ile kosztuje MG HS, a ile Toyota RAV4?

MG HS Hybrid+ jest tańszy o 47 700 do 58 700 zł, zależnie od wersji. To różnica porównywalna z ceną małego miejskiego auta używanego.

Importer MG obniżył w sierpniu 2026 roku ceny hybryd. Według Autokatalogu Excite kosztuje 122 900 zł, a Exclusive 133 900 zł. W czerwcu 2025 roku ceny katalogowe wynosiły 137 900 zł i 148 900 zł.

Toyota podaje ceny nowej generacji RAV4 w przedsprzedaży. Autokatalog z 2 marca 2026 roku notuje hybrydę 2.5 HEV od 181 600 zł (Comfort, 183 KM), a wersję z napędem na cztery koła od 190 900 zł. To ceny promocyjne, które mogły się zmienić.

Wersja Napęd Cena (zł) Źródło i data
MG HS Hybrid+ Excite 224 KM 122 900 Autokatalog, sierpień 2026
MG HS Hybrid+ Exclusive 224 KM 133 900 Autokatalog, sierpień 2026
Toyota RAV4 Comfort 2.5 HEV 183 KM, przód 181 600 Autokatalog, 2 marca 2026
Toyota RAV4 Comfort 2.5 HEV AWD-i 192 KM, 4×4 190 900 Autokatalog, 2 marca 2026
Toyota RAV4 Style 2.5 HEV 183 KM, przód 199 300 Autokatalog, 2 marca 2026
Toyota RAV4 Executive 2.5 HEV 183 KM, przód 215 900 Autokatalog, 2 marca 2026

Wyposażenie też się różni. Bazowy RAV4 Comfort ma 18-calowe felgi, ekran multimediów 12,9 cala i kamerę cofania. Za wentylowane fotele i 20-calowe felgi trzeba przejść na Style, czyli 199 300 zł.

Czym różnią się napędy i ile auta palą?

Oba auta to hybrydy bez ładowania z gniazdka, ale działają inaczej. MG ma mocniejszy układ, a spalanie zmierzono tylko u niego.

W MG HS Hybrid+ silnik benzynowy 1.5 o mocy 140 KM pracuje głównie jako generator. Koła napędza silnik elektryczny o mocy 224 KM i momencie 340 Nm (Antyweb, czerwiec 2025). Bateria ma około 1,8 kWh. Producent podaje 7,9 s do 100 km/h i spalanie WLTP 5,5 l/100 km.

RAV4 ma wolnossący silnik 2.5 z przekładnią e-CVT i moc układu 183 lub 192 KM (Autokatalog, marzec 2026). Dane katalogowe spalania nowej generacji są w źródłach niespójne, więc ich nie podajemy. Użytkownicy w Autocentrum wpisali pojedyncze wyniki od 5,59 do 7,36 l/100 km, ale to nie są pomiary kontrolowane.

Zmierzone spalanie mamy tylko dla MG. Auto Świat (1 listopada 2025) zanotował około 6,5 l/100 km w warszawskich korkach i poniżej 6 l/100 km na dłuższych odcinkach miejskich. Wersja Exclusive, którą testowano, kosztowała wtedy 139 900 zł.

Parametr MG HS Hybrid+ Toyota RAV4 2.5 HEV
Moc układu 224 KM 183 KM (przód), 192 KM (4×4)
Skrzynia dwustopniowa automatyczna e-CVT
0 do 100 km/h 7,9 s (producent) brak spójnych danych w źródłach
Spalanie WLTP 5,5 l/100 km brak spójnych danych w źródłach
Długość 4,66 m 4,60 m
Rozstaw osi 2,77 m 2,69 m
Bagażnik 507 l 580 l (zob. uwaga niżej)
Napęd 4×4 brak danych w źródłach tak, w wersji AWD-i

Które auto ma więcej miejsca w środku?

RAV4 wygrywa bagażnikiem, MG miejscem na nogi z tyłu. W codziennym użytkowaniu różnice są niewielkie.

Antyweb w teście MG HS z 20 stycznia 2025 roku zmierzył miejsce na nogi z tyłu na 13 do 14 cm. To o 3 do 4 cm więcej niż w RAV4, z którym autor porównywał auto. Nad głową obie hybrydy dały kierowcy o wzroście 1,84 m po 9 do 10 cm zapasu.

Bagażnik MG HS ma 507 l, a ten sam test podaje dla RAV4 580 l. Motor1 daje te same liczby dla hybrydy RAV4 i dodaje, że po złożeniu kanapy jest do 1690 l. Autokatalog podaje dla nowej generacji RAV4 dwie wartości, 446 l i 514 l, ale nie przypisuje ich do napędu. Zmierz bagażnik w salonie przed podpisaniem umowy.

Auto Świat chwali w MG płaską podłogę z tyłu i duży bagażnik, a krytykuje brak przesuwanej kanapy. Przy pełnej kanapie MG HS zmieści 507 l bagażu, po jej złożeniu 1484 l.

Gwarancja i bezpieczeństwo: kto daje więcej?

Toyota daje dłuższą ochronę, MG ma ocenę Euro NCAP, której nowy RAV4 jeszcze nie miał.

  • MG: gwarancja 7 lat lub 150 tys. km, według Antyweb (czerwiec 2025) z bezpłatnymi corocznymi przeglądami.
  • Toyota: program Toyota Relax przedłuża ochronę nawet do 10 lat lub 185 tys. km. Każdy przegląd w autoryzowanym serwisie daje kolejne 12 miesięcy lub 15 tys. km (Auto Świat, Autobaza).
  • Koszt przeglądu Relax: według Autobazy od 930 do 1170 zł, zależnie od modelu.

Euro NCAP przyznał MG HS w 2024 roku pięć gwiazdek, z wynikiem 90% za ochronę dorosłych. Nowa generacja RAV4 w kwietniu 2026 roku nie miała jeszcze oceny Euro NCAP. Toyota zapowiadała testy pod koniec 2026 roku i spodziewała się pięciu gwiazdek. Poprzednia generacja dostała pięć gwiazdek w 2019 roku, ale ten wynik nie dotyczy nowego modelu. Sprawdź euroncap.com przed zakupem.

Który wybrać: miasto, trasa, rodzina czy budżet?

Do miasta i na ograniczony budżet kup MG HS. Na dużą rodzinę i długie trasy z bagażem rozważ RAV4.

  • Miasto: hybryda MG reaguje żywo i w teście Auto Świata palił około 6,5 l/100 km w korkach. Ekrany mocno się jednak odbijają.
  • Trasa: brak porównawczych pomiarów hybryd na autostradzie. Antyweb mierzył benzynowe HS 1.5T na 140 km/h i uzyskał 9 do 10 l/100 km, ale to inny napęd niż Hybrid+.
  • Rodzina: RAV4 ma o 73 l większy bagażnik. MG ma więcej miejsca na nogi z tyłu, ale kanapa się nie przesuwa.
  • Budżet: różnica 47 700 zł pozwala dołożyć do MG zimówki, ubezpieczenie i kilka lat paliwa. Sprawdź wtedy ceny OC i AC w naszym tekście o ubezpieczeniu chińskiego samochodu.

Na co uważać

Największe pułapki to porównywanie różnych generacji RAV4 i ufanie cenom z promocji.

  • Generacje RAV4. Wiele testów i zestawień, w tym część z 2025 roku, opisuje poprzednią generację. Nowa ma inne dane techniczne, a ceny z marca 2026 roku dotyczyły przedsprzedaży. Wersja PHEV 268 KM miała wejść do produkcji dopiero w listopadzie 2026 roku.
  • Promocje MG. Ceny 122 900 zł i 133 900 zł pochodzą z sierpnia 2026 roku. Importer zmienia je kilka razy w roku, a lakier metalizowany kosztował w teście Auto Świata 2250 zł.
  • Elektronika MG. Auto Świat wymienia dotykowe sterowanie klimatyzacją, brak łopatek rekuperacji i zbyt czułe alerty uwagi kierowcy. MG HS opinie właścicieli potwierdzają uwagi do multimediów.
  • Utrata wartości. Dane po trzech latach dla chińskich aut zebraliśmy w tekście utrata wartości chińskiego auta. Dla nowej generacji RAV4 dane z rynku wtórnego jeszcze nie istnieją.
  • Importer. Sprawdź, kto stoi za marką i jaką ma sieć. Profil znajdziesz w tekście marka MG.

Najczęściej zadawane pytania

Czy MG HS jest tak dobry jak Toyota RAV4?

W codziennej jeździe po mieście i przestronności jest porównywalny, a w cenie wyraźnie tańszy. RAV4 ma większy bagażnik i dłuższą ofertę gwarancji, MG ma mocniejszy układ (224 KM) i niższą cenę.

Ile kosztuje Toyota RAV4 hybryda w Polsce?

Według Autokatalogu z 2 marca 2026 roku hybryda 2.5 HEV zaczyna się od 181 600 zł w wersji Comfort. Najdroższa hybryda HEV, Executive AWD-i, kosztowała 225 200 zł. To ceny promocyjne z przedsprzedaży.

Który ma większy bagażnik: MG HS czy Toyota RAV4?

RAV4 ma 580 l wobec 507 l w MG HS według testu Antyweb i Motor1. Autokatalog podaje dla nowej generacji inne wartości (446 l lub 514 l), więc zmierz bagażnik w salonie.

Czy nowa Toyota RAV4 ma 5 gwiazdek Euro NCAP?

W kwietniu 2026 roku nowa generacja nie miała oceny Euro NCAP. Toyota zapowiadała testy pod koniec 2026 roku. Pięć gwiazdek miała poprzednia generacja (2019).

Jaką gwarancję ma MG HS, a jaką RAV4?

MG daje 7 lat lub 150 tys. km. Toyota Relax przedłuża ochronę nawet do 10 lat lub 185 tys. km, o ile robisz przeglądy w autoryzowanym serwisie.

Podsumowanie

MG HS Hybrid+ to lepszy wybór dla kupujących, którzy mają około 130 tys. zł, jeżdżą głównie po mieście i nie potrzebują napędu 4×4 (tylko RAV4 ma go w ofercie, w wersji AWD-i). RAV4 hybrid ma sens, gdy liczą się bagażnik, wydłużona gwarancja i napęd 4×4, a dopłata około 50 tys. zł nie boli. Nie kupuj żadnego z nich bez sprawdzenia aktualnego cennika i miejsca na bagaż w salonie.

Co zapamiętać:

  • MG HS Hybrid+ jest o 47 700 zł tańszy od RAV4 Comfort HEV.
  • RAV4 ma o 73 l większy bagażnik i dłuższy program gwarancyjny.
  • Dla nowej generacji RAV4 brakuje jeszcze wyniku Euro NCAP i danych o utracie wartości.
  • Porównuj ceny z tej samej daty i tę samą generację RAV4.

Źródła: Autokatalog.pl, ceny RAV4 (2 marca 2026); Auto Świat, test MG HS Hybrid+ (1 listopada 2025); Antyweb, test MG HS 1.5T (20 stycznia 2025); Antyweb, MG HS Hybrid+ (4 czerwca 2025); Motor1, MG HS vs Toyota RAV4; Auto Świat, Toyota Relax.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *