MG HS czy BYD Seal U DM-i? Jeśli budżet kończy się około 130 tys. zł albo nie masz jak ładować auta, kup MG HS Hybrid+ od 122 900 zł po promocji. Jeśli możesz ładować w domu lub w pracy i dojeżdżasz po kilkadziesiąt kilometrów dziennie, BYD Seal U DM-i ma sens od 141 000 zł (Boost z rocznika 2026 w wyprzedaży importera) i przejedzie na prądzie od 70 do 125 km. To dwa różne napędy: HS Hybrid+ nie ma gniazda ładowania, Seal U DM-i jest hybrydą plug-in.

W skrócie

  • MG HS Hybrid+ ma 224 KM, spalanie WLTP 5,5 l/100 km i kosztuje od 122 900 zł (promocja, sierpień 2026).
  • BYD Seal U DM-i ma 218 KM (Design: 324 KM, 4×4), baterię 18,3 lub 26,6 kWh i ceny od 169 900 zł (Boost w wyprzedaży: 141 000 zł).
  • MG jest tańszy o około 18 tys. zł przy porównaniu promocji i ma większy bagażnik (507 l wobec 425 l). BYD jedzie na prądzie i oferuje wersję 324 KM.
  • Gwarancja: MG 7 lat / 150 tys. km, BYD 6 lat / 150 tys. km i 8 lat / 250 tys. km na baterię.
  • Oba auta mają według producentów i testów pięć gwiazdek Euro NCAP.

Czym różnią się napędy MG HS Hybrid+ i Seal U DM-i

MG HS Hybrid+ to hybryda bez ładowania z gniazdka. Według Antyweb.pl (4 czerwca 2025) silnik benzynowy 1.5 o mocy 140 KM pracuje głównie jako generator, a koła napędza silnik elektryczny o mocy 224 KM i momencie 340 Nm. Bateria ma według Autokatalogu 1,83 kWh, więc na samym prądzie auto pokonuje tylko krótkie odcinki, na przykład przy łagodnym ruszaniu w mieście. Opis układu i opinie właścicieli znajdziesz w naszym tekście MG HS opinie 2026: spalanie, usterki i ceny wersji.

BYD Seal U DM-i jest plug-inem z baterią 18,3 kWh (Boost, Design) lub 26,6 kWh (Comfort). W Boost i Comfort silnik spalinowy 1.5 ma 72 kW, a elektryczny 145 kW, co daje 218 KM i napęd na przód. W Design turbodoładowany silnik 1.5 współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi, a układ ma 324 KM i 550 Nm (android.com.pl). Po wyczerpaniu baterii pracuje jak hybryda.

MG ma też odmianę plug-in HS: 272 KM, bateria 21,4 kWh i według Autokatalogu z 16 stycznia 2026 zasięg elektryczny 103 km w cyklu mieszanym. Pojawiała się w polskich cennikach w 2025 roku od 156 500 zł po rabacie, ale nie potwierdziliśmy jej dostępności w 2026 roku, więc w tekście porównujemy głównie Hybrid+.

Porównanie parametrów i cen w tabeli

Parametr MG HS Hybrid+ BYD Seal U DM-i Boost / Comfort BYD Seal U DM-i Design
Rodzaj napędu hybryda bez gniazdka, przód plug-in, przód plug-in, 4×4
Moc układu 224 KM 218 KM 324 KM
Bateria 1,83 kWh 18,3 kWh / 26,6 kWh 18,3 kWh
Zasięg na prądzie (WLTP) krótkie odcinki do 80 km / do 125 km do 70 km
Spalanie WLTP 5,5 l/100 km od 5,6 l/100 km (dane BYD Polska dla gamy)
0–100 km/h 7,9 s brak danych w użytych źródłach 5,9 s
Długość / rozstaw osi 4670 mm / 2765 mm 4775 mm / 2765 mm
Bagażnik 507 l 425 l (do 1440 l)
Cena (2026) od 122 900 zł (Excite, promocja), 133 900 zł (Exclusive) 169 900 zł (Boost, promocja 141 000 zł) / 189 900 zł lub 199 395 zł 209 900 zł
Gwarancja 7 lat / 150 tys. km 6 lat / 150 tys. km, bateria 8 lat / 250 tys. km
Euro NCAP 5 gwiazdek (2024: 90% / 85% / 83% / 74%) 5 gwiazdek (dane BYD Polska)

Źródła liczb: ceny i parametry BYD pochodzą ze strony BYD Polska i z testu android.com.pl, dane MG z Antyweb.pl, Autokatalogu i zestawienia Otomoto z 10 czerwca 2025. Wynik Euro NCAP dla MG HS (wersja SE 1.5T, 2024) podajemy za CarGuide.ph, a dla Seal U ocenę z materiałów importera. Ceny Comfortu różnią się między źródłami: 189 900 zł w teście android.com.pl i 199 395 zł w zestawieniu MotoNews.

Ile kosztuje jedno i drugie

MG HS Hybrid+ Excite kosztował w czerwcu 2025 roku 137 900 zł katalogowo, a Exclusive 148 900 zł. W sierpniu 2026 roku importer obniżył ceny do 122 900 zł i 133 900 zł. Otomoto (10 czerwca 2025) wyliczyło, że MG jest tańszy od Forda Kugi, Hyundaia Tucson, Kii Sportage, Nissana Qashqai i Toyoty RAV4 o co najmniej 25 tys. zł, i zwróciło uwagę, że baza nie ma automatycznej dwustrefowej klimatyzacji ani czujników parkowania z przodu. Wersja Exclusive (139 900 zł w czerwcu 2025) według autora „już nie uznaje kompromisów”.

BYD Seal U DM-i startuje z poziomu 169 900 zł. Boost z rocznika 2026 jest w ofercie „Wyprzedaż 2026” za 141 000 zł brutto, do wyczerpania zapasów (najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 142 800 zł). Wersja Design z napędem na cztery koła kosztuje 209 900 zł.

Różnica między najtańszymi wariantami w promocjach to 18 100 zł (141 000 zł minus 122 900 zł). Przy cenach katalogowych z różnych dat (169 900 zł i 137 900 zł) rozbieżność urosłaby do 32 000 zł, ale ceny z dwóch terminów porównujemy tylko orientacyjnie. Przed zakupem sprawdź oba cenniki w tym samym dniu.

Spalanie i zasięg: co pokazują testy

MG HS Hybrid+ w niemieckim teście firmenauto.de (listopad 2025) spalił 4,7 l/100 km w spokojnej jeździe mieszanej wg komputera pokładowego. W teście Automoto.it z ładunkiem 250 kg, na autostradzie 130 km/h i z górskim podjazdem komputer pokazał 6,8 l/100 km, a pomiar „do pełna” około 7,1 l/100 km.

BYD Seal U DM-i w teście android.com.pl (0–5°C) zużywał 5,3 l/100 km w spokojnej jeździe po mieście, 6,3 l/100 km w korkach, 7,5 l/100 km przy 120 km/h i 8,5 l/100 km przy 130 km/h. Warunki obu testów są różne, więc to nie jest pojedynek na jednej trasie. Mimo to na autostradzie bez prądu w baterii wyniki MG (6,8–7,1 l/100 km) są niższe niż Seal U (8,5 l/100 km przy 130 km/h).

Seal U odrabia różnicę, gdy jeździsz na prądzie. Wersja Design przejechała w teście android.com.pl około 60 km przy 0–5°C, a Comfort ma według BYD Polska do 125 km WLTP. Plug-in MG HS miał według Auto Express około 109 km (68 mil), a w niemieckim tygodniowym teście Motor1 przejechał 124 km z 360 km na prądzie przy średnim spalaniu 3,5 l/100 km.

Który wybrać: miasto, trasa, rodzina, budżet

  • Miasto bez wallboxa: MG HS Hybrid+. Nie ładujesz auta, więc nie płacisz za baterię plug-ina, z której nie korzystasz.
  • Miasto z ładowaniem w domu: Seal U DM-i Comfort. Bateria 26,6 kWh daje do 125 km na prądzie. Ładowanie z gniazda 11 kW trwa około 2 godzin do pełna.
  • Trasa i autostrada: MG HS Hybrid+ ma niższe spalanie przy 130 km/h w dostępnych testach. Seal U zużywa 8,5 l/100 km przy tej prędkości, a jeden użytkownik AutoCentrum zgłasza 9 l/100 km. Design ma za to 324 KM i 550 Nm.
  • Rodzina: MG HS ma bagażnik 507 l wobec 425 l w Seal U, a Seal U jest dłuższy o 105 mm przy tym samym rozstawie osi 2765 mm. Auto Świat chwali miejsce z tyłu w Seal U (pasażer 188 cm), ale pod podłogą bagażnika leży silnik elektryczny i jest płytki. Dopuszczalna masa przyczepy hamowanej MG HS Hybrid+ to według firmenauto.de 1,5 t, a dla Seal U nie znaleźliśmy tej wartości.
  • Budżet: MG HS Hybrid+ jest tańszy o 18 100 zł przy promocjach i oferuje 7 lat gwarancji, o rok więcej niż BYD.

Na co uważać

  • Ceny z promocji. Obaj importerzy obniżali ceny w 2026 roku, a oferta BYD trwa do wyczerpania zapasów. Sprawdź cenę w dniu zakupu i rocznik auta.
  • Różne napędy. MG HS Hybrid+ i Seal U DM-i to nie ten sam typ auta. Plug-in ma sens tylko wtedy, gdy regularnie ładujesz baterię. Użytkownik z AutoCentrum zgłasza 9–12 l/100 km na autostradzie z pustą baterią.
  • Multimedia MG. Najczęstsze zarzuty właścicieli MG HS dotyczą wolnego ekranu i drobnej elektroniki (Autoblog z 14 lipca 2024, AutoCentrum). Ocena MG HS na AutoCentrum to 4,4/5 z 55 ocen.
  • Młody model BYD. Seal U DM-i ma na AutoCentrum 4,9/5, ale to tylko 7 ocen. Nie ma publicznych statystyk awaryjności. Android.com.pl wytyka tłumaczenia systemu i bujące zawieszenie.
  • Utrata wartości i serwis. Dane o wartości po trzech latach zebraliśmy w tekście Ile traci na wartości chińskie auto po 3 latach?, a zakres gwarancji w Gwarancje chińskich marek samochodów. Historię BYD opisujemy w profilu Marka BYD 2026: właściciel, historia i modele w Polsce.

Najczęściej zadawane pytania

Co lepsze: MG HS czy BYD Seal U DM-i?

MG HS Hybrid+ jest tańszy (od 122 900 zł), ma większy bagażnik i 7 lat gwarancji. BYD Seal U DM-i ma baterię do ładowania z gniazdka, zasięg na prądzie do 125 km i wersję 324 KM. Wybór zależy głównie od tego, czy możesz regularnie ładować auto.

Czy MG HS Hybrid+ da się ładować z gniazdka?

Nie. Hybrid+ ma baterię 1,83 kWh, ładowaną w czasie jazdy. Do ładowania z gniazdka służy odrębna odmiana plug-in o mocy 272 KM i baterii 21,4 kWh, której dostępności w 2026 roku nie potwierdziliśmy.

Ile pali BYD Seal U DM-i w porównaniu z MG HS?

W teście android.com.pl Seal U zużywał 5,3 l/100 km w spokojnej jeździe po mieście i 8,5 l/100 km przy 130 km/h. MG HS Hybrid+ w testach zagranicznych uzyskiwał 4,7 l/100 km w spokojnej jeździe i około 7,1 l/100 km przy 130 km/h z ładunkiem i podjazdem. Warunki testów były różne.

Który ma dłuższą gwarancję: MG HS czy BYD Seal U DM-i?

MG HS ma 7 lat lub 150 tys. km. BYD Seal U DM-i ma 6 lat lub 150 tys. km gwarancji podstawowej i 8 lat lub 250 tys. km na baterię trakcyjną.

Który jest bezpieczniejszy według Euro NCAP?

Oba mają pięć gwiazdek. MG HS dostał w 2024 roku 90% za ochronę dorosłych i 85% za ochronę dzieci (CarGuide.ph). Dla Seal U mamy tylko informację BYD Polska o pięciu gwiazdkach, bez procentów dla wersji DM-i.

Podsumowanie

MG HS czy BYD Seal U DM-i: wybierz MG HS Hybrid+, jeśli nie ładujesz auta, jeździsz dużo po autostradach, potrzebujesz większego bagażnika albo masz mniej niż 130 tys. zł. Wybierz Seal U DM-i, jeśli ładujesz w domu, dojeżdżasz po kilkadziesiąt kilometrów dziennie i chcesz mieć opcję 324 KM lub baterię 26,6 kWh. BYD nie jest dobrym wyborem dla kogoś, kto nigdy nie ładuje baterii, a MG nie da się zaplanować na prąd z gniazdka.

Co zapamiętać:

  • MG HS Hybrid+ od 122 900 zł, Seal U DM-i od 169 900 zł (Boost w wyprzedaży 141 000 zł).
  • MG: bagażnik 507 l, gwarancja 7 lat; BYD: do 125 km na prądzie, wersja 324 KM.
  • Test spalania nie jest porównywalny 1:1, bo warunki były różne.

Źródła: BYD Polska, oferta Seal U DM-i (październik 2026); android.com.pl, test BYD Seal U DM-i; Otomoto, MG HS Hybrid+ i rywale (10.06.2025); AutoCentrum, BYD Seal U; autokatalog.pl, zmiany w ofercie BYD (2026). Dane o MG HS (Antyweb.pl, firmenauto.de, Automoto.it, Autoblog, Auto Express, Motor1, CarGuide.ph) za naszym tekstem o MG HS.


Jedna odpowiedź na “MG HS czy BYD Seal U DM-i: porównanie 2026, ceny i werdykt”

  1. […] Jaecoo 7 SHS (6,5–7 l/100 km) mieści się więc w stawce, a Toyota RAV4 PHEV jest od niego niewiele lepsza. Zestawienie z innej trasy i innego roku nie rozstrzyga o wyższości, ale pokazuje, że spalanie rzędu 7 l/100 km po rozładowaniu nie jest chińską wadą. Szczegółowe zestawienie dwóch popularnych plug-inów znajdziesz w tekście MG HS czy BYD Seal U. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *