Leapmotor B10 opinie są zgodne co do jednego: to tani, dobrze wyposażony elektryczny SUV, który jeździ przeciętnie. Promocyjna wersja elektryczna kosztowała w czerwcu 2026 roku od 106 900 zł, a zasięg dochodzi do 434 km WLTP. Model dostał 5 gwiazdek Euro NCAP, ale testy długodystansowe opisują też usterki ładowania i oprogramowania.
- Cena: od 106 900 zł (promocja z czerwca 2026), w cenniku z testu Android.com.pl od 119 900 zł.
- Zasięg: 361 km (słabsza bateria) lub 434 km WLTP; w teście długodystansowym ok. 5,3 do 5,8 km na kWh.
- Bezpieczeństwo: 5 gwiazdek Euro NCAP, 93% za ochronę dorosłych pasażerów.
- Wady: miękkie zawieszenie, mało precyzyjna kierownica, usterki oprogramowania i ładowania w pierwszych egzemplarzach.
Ile kosztuje Leapmotor B10 w Polsce?
Wersja elektryczna kosztuje od 106 900 zł w promocji, a zwykły cennik z testu zaczyna się od 119 900 zł. Wersja Hybrid EV z przedłużaczem zasięgu startuje od 109 900 zł.
Ceny promocyjne pochodzą z cennika opisanego przez Autokatalog w czerwcu 2026 roku i zmieniają się co kilka miesięcy. Przed zakupem sprawdź aktualną ofertę u dealera.
| Wersja | Napęd i bateria | Cena (zł) | Źródło |
|---|---|---|---|
| Life EV Pro | elektryczny, 57 kWh, 218 KM | 106 900 (promocja) | Autokatalog, czerwiec 2026 |
| Life EV Promax | elektryczny, 67 kWh, 218 KM | 115 300 (promocja) | Autokatalog, czerwiec 2026 |
| Design EV Promax | elektryczny, 67 kWh, 218 KM | 121 600 (promocja) | Autokatalog, czerwiec 2026 |
| Life Hybrid EV | przedłużacz zasięgu, 218 KM | 109 900 (promocja) | Autokatalog, czerwiec 2026 |
| Design Hybrid EV | przedłużacz zasięgu, 218 KM | 116 200 (promocja) | Autokatalog, czerwiec 2026 |
| B10 Pro | elektryczny, 361 km WLTP | 119 900 (cennik) | Android.com.pl |
| B10 Promax | elektryczny, 434 km WLTP | 125 300 (cennik) | Android.com.pl |
Autor testu na Android.com.pl zestawił B10 z konkurencją z tabeli cenowej: MG S5 EV kosztuje 139 900 zł, Skoda Elroq 141 900 zł, a Kia EV3 158 555 zł. Volkswagen ID.4 po obniżce to 123 390 zł. Za podobne pieniądze B10 ma w standardzie kamery 360°, pompę ciepła i szyberdach o powierzchni 1,8 m².
Więcej o samej marce, jej właścicielu i pozostałych modelach znajdziesz w tekście Leapmotor – właściciel, Stellantis i modele.
Jaki zasięg i zużycie energii ma B10 w praktyce?
Deklarowane 434 km WLTP w najlepszej wersji to w realnej jeździe raczej 350 do 385 km. Wersja ze słabszą baterią ma według tabeli z testu 361 km WLTP.
Brytyjski Auto Express prowadził długi test B10 z baterią 67,1 kWh. Na początku auto przejeżdżało z pełnego ładowania około 385 km, a w późniejszych raportach ponad 354 km. Zużycie wynosiło od 5,3 do 5,8 km na kWh, co po przeliczeniu daje około 17 do 19 kWh na 100 km.
Moc ładowania prądem stałym to 140 kW w słabszej wersji i 168 kW w mocniejszej. Pompa ciepła jest w standardzie i ma ograniczać straty zasięgu zimą. Aktualizacja oprogramowania dodała przedgrzewanie baterii przed szybkim ładowaniem.
Wersja Hybrid EV ma baterię 18,8 kWh i do 86 km zasięgu elektrycznego WLTP. Silnik spalinowy pracuje jako generator. Auto-swiat.pl podaje dla niej łączny zasięg do 900 km.
Co chwalą recenzenci i właściciele?
Najczęściej chwalone są wyposażenie, przestrzeń i stosunek ceny do możliwości. Prowadzenie nie trafia na listę zalet w żadnej z przeczytanych recenzji.
- Wyposażenie: kamera 360° z czytelnym obrazem, czujnik martwego pola i monitoring ruchu poprzecznego (Android.com.pl).
- Przestrzeń: duża ilość miejsca na tylnej kanapie, bagażnik 430 litrów (Auto Express).
- Multimedia: ekran blisko 15 cali działa płynnie (Android.com.pl).
- Osiągi: 218 KM i 8,0 s do 100 km/h wystarczają na co dzień.
- Komfort kabiny: Auto Express wymienia spokojną atmosferę i wentylowane fotele w standardzie.
Parkers ocenił B10 na 7,6 na 10 punktów, a Honest John na 3 z 5. Oba serwisy doceniają wartość za cenę, ale krytykują układ jezdny.
Jakie wady i usterki zgłaszają testy?
Najpoważniejsze problemy dotyczą ładowania i oprogramowania, a nie mechaniki. Część z nich naprawiły aktualizacje OTA. Wszystkie poniższe opisy pochodzą z zagranicznych egzemplarzy, bo polskich testów długodystansowych nie znaleźliśmy.
W teście Auto Express auto psuło wallboxy i ładowarki AC, powodując przepalanie bezpieczników. Wymieniono ładowarkę pokładową i główny sterownik wysokiego napięcia, a samochód stał poza flotą prawie trzy miesiące. Autor podejrzewa pechowy egzemplarz, bo inni właściciele nie zgłaszali podobnych kłopotów.
Francuski serwis fiches-auto.fr opisuje błąd V2L. Auto potrafi uznać, że adapter lub kabel jest podłączony, i zablokować bieg D albo unieruchomić samochód. Dotyczy to głównie pierwszych egzemplarzy w Europie. Serwis uznaje usterkę za programową i nie znalazł zarejestrowanej akcji serwisowej dla B10.
Inne zgłoszenia z tych samych źródeł:
- nerwowy asystent pasa ruchu, który po aktualizacji OTA działa znacznie lepiej (Auto Express),
- zawieszenie za miękkie, auto przechyla się w zakrętach, a na progu zwalniającym zawieszenie dobiło do końca (Android.com.pl),
- ospała kierownica w domyślnym trybie jazdy, lepiej w trybie Sport,
- niestabilne bezprzewodowe Apple CarPlay i ustawienia, które resetują się przez noc (Auto Express),
- zawieszanie się systemu multimedialnego i zanik sygnału GPS w części aut (fiches-auto.fr).
Szerszy obraz tematu opisaliśmy w tekście awaryjność chińskich samochodów.
Jak jeździ Leapmotor B10?
Komfortowo na prostej, ale bez precyzji: to auto dla rodziny, nie dla kierowcy lubiącego zakręty.
Android.com.pl opisuje kierownicę jako ospałą i mało komunikatywną, a zawieszenie jako miękkie. W domyślnym trybie jazdy auto reaguje na gaz wolno, więc autor radzi ustawić tryb Sport. Parkers krytykuje układ kierowniczy i hamulce oraz zbyt nachalne asystenty.
CarGurus zauważa, że moc wyraźnie słabnie przy wyższych prędkościach. Australijski The Courier zarzuca głośne opony i brak fizycznych przycisków. Obsługa też bywa nietypowa: w teście Android.com.pl ustawienie lusterek było ukryte w menu lusterka wstecznego, a przycisk bagażnika znajdował się w nieoczywistym miejscu.
Na plus: 218 KM i 8,0 s do 100 km/h pozwalają bez trudu włączyć się do ruchu na autostradzie.
Wersja elektryczna czy Hybrid EV z przedłużaczem zasięgu?
Elektryk pasuje do kierowców z dostępem do domowego ładowania, Hybrid EV do tych, którzy często jeżdżą w trasy i nie chcą planować postojów.
Wersja Hybrid EV kosztuje w promocji 109 900 zł, czyli tylko 3000 zł więcej niż najtańszy elektryk. Za tę różnicę dostajesz baterię 18,8 kWh, silnik spalinowy jako generator i łączny zasięg do 900 km według Auto-swiat.pl. W trybie elektrycznym przejedziesz do 86 km WLTP, co wystarcza na dojazdy do pracy, jeśli masz gdzie ładować.
Wersja elektryczna ma za to większą baterię i szybkie ładowanie do 168 kW. Dla porównania w tej samej klasie cenowej stoją modele z tabeli: Skoda Elroq za 141 900 zł i MG S5 EV za 139 900 zł, czyli o kilkanaście tysięcy drożej niż B10 Promax.
Czy Leapmotor B10 jest bezpieczny?
Tak. B10 dostał maksymalne 5 gwiazdek Euro NCAP w teście z 2025 roku.
Ochrona dorosłych pasażerów to 93% (37,3 z 40 punktów), a ochrona dzieci także 93% (46,0 z 49). Wspomaganie kierowcy zdobyło 85%, a ochrona pieszych 84%. Według polskich serwisów B10 znalazł się wśród modeli z najlepszym wynikiem w kategorii dorosłych, obok Mercedesa CLE Coupé i Hongqi EHS7.
Recenzenci zwracają jednak uwagę na zbyt natrętne asystenty jazdy. Zanim zaufasz systemom, sprawdź na jeździe próbnej, jak reagują na polskich drogach.
Na co uważać
Największe ryzyko to nowość konstrukcji, krótka historia usterek i niepewne warunki gwarancji.
- Gwarancja: pełnych warunków dla Polski nie potwierdziliśmy w oficjalnym źródle. W profilu marki zebraliśmy dane, że bateria ma 8 lat lub 160 tys. km, a samo auto 2 lub 3 lata. Poproś dealera o kartę gwarancyjną przed podpisaniem umowy.
- Oprogramowanie: przy zakupie używanego egzemplarza sprawdź, czy auto ma najnowsze aktualizacje, zwłaszcza dla V2L i ładowania.
- Wersje: marka zmieniała baterie i cenniki w 2026 roku. Porównuj pojemność baterii i zasięg konkretnej wersji, nie samą nazwę.
- Ładowanie domowe: po usterce z testu Auto Express warto zlecić instalację wallboxa elektrykowi i zapytać serwis o zgodność.
- Utrata wartości: dla nowej marki w Polsce nie mamy jeszcze danych rynku wtórnego. Opisaliśmy ją w tekście o gwarancjach chińskich marek.
Najczęściej zadawane pytania
Czy Leapmotor B10 jest awaryjny?
Dane są ograniczone, bo model jest nowy. Testy zagraniczne opisują usterki ładowania, błąd V2L i problemy multimediów, z których część naprawiono aktualizacjami. Francuski serwis fiches-auto.fr nie znalazł zarejestrowanej akcji serwisowej dla B10.
Ile naprawdę przejedzie Leapmotor B10?
Wersja z baterią 67,1 kWh przejechała w teście Auto Express około 385 km z pełnego ładowania na początku testu. Deklarowane jest do 434 km WLTP, a słabsza wersja ma 361 km WLTP.
Czy B10 ma 5 gwiazdek Euro NCAP?
Tak. W teście z 2025 roku dostał 5 gwiazdek, w tym 93% za ochronę dorosłych pasażerów i 93% za ochronę dzieci.
Leapmotor B10 czy BYD Atto 2: co wybrać?
B10 jest większym SUV-em klasy C z bagażnikiem 430 litrów, Atto 2 to mniejszy crossover. Szczegóły drugiego modelu opisaliśmy w tekście BYD Atto 2 opinie.
Podsumowanie
Opinie o Leapmotorze B10 układają się w spójny obraz. Auto jest dla kogoś, kto szuka przestronnego, bogato wyposażonego elektryka do 125 tys. zł i nie wymaga od niego sportowego prowadzenia. Nie jest dla osób, które cenią precyzyjną kierownicę, albo dla tych, którzy nie chcą być jednymi z pierwszych użytkowników nowej konstrukcji. Przed zakupem warto sprawdzić gwarancję na piśmie i aktualny stan oprogramowania.
Co zapamiętać:
- Ceny od 106 900 zł w promocji, od 119 900 zł w zwykłym cenniku z testu.
- Zasięg do 434 km WLTP, w teście ok. 385 km.
- 5 gwiazdek Euro NCAP.
- Wady: zawieszenie, kierownica, oprogramowanie, historia usterek ładowania.
Źródła: Android.com.pl, test Leapmotor B10; Autokatalog, cennik B10; Auto Express, test długodystansowy; fiches-auto.fr, niezawodność B10; Stellantis Media, wynik Euro NCAP; Parkers.

Dodaj komentarz