BYD Seal U DM-i opinie są w większości dobre: właściciele i recenzenci chwalą komfort, wyciszenie i wyposażenie, a krytykują płytki bagażnik oraz spalanie na autostradzie po rozładowaniu baterii. Hybryda plug-in kosztuje w Polsce od 169 900 zł według cennika, a Boost z rocznika 2026 jest w ofercie „Wyprzedaż 2026” importera za 141 000 zł. Na AutoCentrum model ma średnio 4,9 na 5, ale to wynik z zaledwie siedmiu ocen (stan na 16 października 2026).

W skrócie

  • Skala opinii jest mała: 4,9/5 z 7 ocen na AutoCentrum i 7,7/10 w teście android.com.pl. To kierunek, nie statystyka.
  • Spalanie w teście wyniosło 5,3 l/100 km w spokojnej jeździe po mieście i 8,5 l/100 km przy 130 km/h. Średnia z 15 raportów właścicieli to 6,4 l/100 km.
  • Na samym prądzie wersja Design przejechała w teście przy 0–5°C około 60 km (WLTP: 70 km).
  • Gwarancja to 6 lat lub 150 tys. km, a na baterię 8 lat lub 250 tys. km.
  • Najczęstsze zarzuty: bagażnik 425 l z płytką podłogą, tłumaczenia systemu i miękkie zawieszenie. Akcji serwisowej dla Polski nie znaleźliśmy.

Co chwalą właściciele i recenzenci

Najpełniejszy polski zbiór opinii prowadzi AutoCentrum. W październiku 2026 roku Seal U DM-i miał tam 7 ocen ze średnią 4,9 (średnia segmentu: 4,2), a wszyscy oceniający zadeklarowali, że kupiliby auto ponownie. Do zalet zaliczyli całokształt, skrzynię biegów i układ jezdny. Siedem ocen to za mało na wnioski o całej populacji aut.

Recenzenci opisują podobne mocne strony. Auto Świat w pierwszej jeździe (13 września 2024) uznał komfort za najmocniejszą cechę: kabina jest dobrze wyciszona, miękkie zawieszenie tłumi nierówności, a z tyłu mieści się pasażer o wzroście 188 cm. Autor pochwalił też wykończenie wnętrza, obrotowy ekran o przekątnej 15,6 cala, kamerę pokazującą auto z góry i dwie ładowarki indukcyjne do telefonów.

Test w serwisie android.com.pl dotyczył wersji Design w kolorze za dodatkową opłatą, w łącznej cenie 214 900 zł. Auto dostało ocenę 7,7/10. Według autora zalety to komfort podróży, połączenie napędu elektrycznego z zasięgiem hybrydy, przestronne i dobrze wykonane wnętrze oraz stosunek możliwości do ceny.

Wersja Design z układem 324 KM i momentem 550 Nm przyspiesza do 100 km/h w 5,9 s według producenta. W teście android.com.pl, na zimowych oponach i przy temperaturze około 0°C, wyszło 6,3 s.

Wady i usterki Seal U DM-i według użytkowników

Zarzuty z testów i opinii powtarzają się w kilku miejscach:

  • Bagażnik: 425 l, po złożeniu kanapy w podziale 40:60 1440 l. Auto Świat i android.com.pl zwracają uwagę, że jest płytki, bo pod podłogą leży silnik elektryczny.
  • Obsługa: Auto Świat nie polubił sterowania klimatyzacją dotykiem, choć pokrętło na kierownicy uznał za wygodne. Android.com.pl pisze o tłumaczeniach systemu, które wymagają dalszej polonizacji.
  • Prowadzenie: układ kierowniczy mógłby być według Auto Świata bardziej precyzyjny, a android.com.pl zauważa, że zawieszenie bywa dla niektórych zbyt bujające.
  • Wyciszenie, wentylacja i ogrzewanie: tak właściciele na AutoCentrum określili słabsze strony, mimo że recenzenci chwalą ciszę w kabinie. Jeden z kierowców opisuje też hałas silnika spalinowego, gdy auto jedzie bez wsparcia baterii.

Z usterkami jest trudniej, bo nie ma publicznych statystyk. AutoCentrum przy ocenie bezawaryjności dopisuje zastrzeżenie „drobiazgi” i nie podaje konkretnych usterek. Nie znaleźliśmy w polskich źródłach akcji serwisowej dotyczącej Seal U DM-i ani zbiorczego zestawienia awarii (stan na 16 października 2026). Model jest w Europie od jesieni 2024 roku, więc dane o przebiegach rzędu 100–150 tys. km jeszcze nie istnieją. Czy auto jest podatne na poważne awarie po gwarancji, na razie nie wiadomo.

BYD Polska podaje w materiałach o modelu wynik 5 gwiazdek Euro NCAP. Jak to wygląda na tle innych chińskich marek, opisujemy w tekście Czy chińskie samochody są bezpieczne? Wyniki Euro NCAP marka po marce.

Ile pali Seal U DM-i i ile przejedzie na prądzie

Układ DM-i opiera się na silniku elektrycznym, a benzynowy 1.5 pracuje głównie jako wsparcie i generator. W Boost i Comfort silnik spalinowy ma 72 kW, a elektryczny 145 kW, co daje łącznie 160 kW (218 KM). W Design turbodoładowany silnik 1.5 o mocy 130 KM współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi: przednim o mocy 204 KM i tylnym o mocy 163 KM, a całość napędza obie osie. Tak to opisuje android.com.pl.

Producent podaje zużycie paliwa od 5,6 l/100 km. Test android.com.pl, wykonany w temperaturze 0–5°C, pokazuje, jak wynik zmienia się z prędkością:

Warunki Spalanie Zasięg na baku 60 l
Stała prędkość ok. 80 km/h 4,9 l/100 km ok. 1220 km
Spokojna jazda po mieście 5,3 l/100 km ok. 1130 km
Miasto z korkami 6,3 l/100 km ok. 950 km
100 km/h 6,7 l/100 km ok. 890 km
120 km/h 7,5 l/100 km ok. 800 km
130 km/h 8,5 l/100 km ok. 700 km
140 km/h 9,6 l/100 km ok. 620 km

Z raportów właścicieli na AutoCentrum wynika średnia 6,4 l/100 km na benzynie (15 raportów). Jeden z użytkowników podaje wyższe wartości na autostradzie po wyczerpaniu baterii: około 9 l/100 km przy 130 km/h i około 12 l/100 km przy 140 km/h. To pojedyncza relacja i jest wyższa od pomiaru z testu, więc możliwe, że dotyczy innych warunków. Auto Świat zmierzył w Eko 4,9 l/100 km, ale na odcinku zaledwie 20 km.

Zasięg elektryczny zależy od baterii. BYD Polska podaje (WLTP):

  • Boost, 18,3 kWh: do 80 km na prądzie, do 1080 km łącznie;
  • Comfort, 26,6 kWh: do 125 km na prądzie, do 1125 km łącznie;
  • Design, 18,3 kWh: do 70 km na prądzie, do 870 km łącznie.

W teście android.com.pl Design przejechał na prądzie około 60 km przy 0–5°C, w jeździe w 60% miejskiej. System nie wyłącza silnika spalinowego przy poziomie naładowania poniżej około 30%, a minimum utrzymywane przez auto to 20%. Ładowanie z gniazda prądu przemiennego (11 kW) trwa około 2 godzin do pełna, a szybka ładowarka DC daje maksymalnie 18 kW, czyli około 40 minut do 80%. Gniazdo V2L oddaje do 3,6 kW.

Ceny i wersje w 2026 roku

Według autokatalog.pl z marca 2026 importer usunął z cenników elektryczne Seal U, więc kupisz już tylko hybrydy plug-in 1.5 DM-i. Gama składa się z trzech wersji:

Wersja Moc i napęd Bateria Zasięg EV (WLTP) Cena katalogowa
Boost 218 KM, przód 18,3 kWh do 80 km 169 900 zł (promocja: 141 000 zł)
Comfort 218 KM, przód 26,6 kWh do 125 km 189 900 zł lub 199 395 zł*
Design 324 KM, 4×4 18,3 kWh do 70 km 209 900 zł

*Źródła podają dla Comfortu dwie ceny: 189 900 zł (test android.com.pl) i 199 395 zł (zestawienie MotoNews z wersjami dostępnymi od stycznia 2026). Cena promocyjna 141 000 zł brutto za Boosta z rocznika 2026 pochodzi ze strony BYD Polska i obowiązuje do wyczerpania zapasów. Najniższa cena z 30 dni przed obniżką wynosiła tam 142 800 zł.

Chińskie marki miały w 2025 roku według IBRM Samar 8,2% polskiego rynku nowych aut osobowych, czyli 49 161 sztuk. W maju 2026 udział wzrósł do 14,6%, a w czerwcu do 14,9% (dane przytacza autokatalog.pl). Same BYD zarejestrowało w 2025 roku 6 853 auta, a w styczniu–kwietniu 2026 roku 2 992, o 242% więcej niż rok wcześniej (zestawienie autohled.cz na podstawie Samar i CEPiK). Seal U jest więc jednym z najpopularniejszych chińskich SUV-ów.

Gwarancja według BYD Polska to 6 lat lub 150 000 km, a na baterię 8 lat lub 250 000 km. Zakres i wyjątki porównujemy w tekście Gwarancje chińskich marek samochodów. Seal U w 2025 roku było według autokatalog.pl piątym najlepiej sprzedającym się chińskim autem w Polsce, za MG HS, Jaecoo 7, Omodą 5 i MG ZS. Historię i pozycję marki opisujemy w profilu Marka BYD 2026: właściciel, historia i modele w Polsce.

Na co uważać

  • Wersja baterii. Boost i Design mają 18,3 kWh, Comfort 26,6 kWh. Jeśli dojeżdżasz do pracy 40–50 km w jedną stronę i możesz ładować w domu, różnica 70–80 km wobec 125 km zasięgu elektrycznego zmienia rachunek za paliwo.
  • Zimowy zasięg. Test dał około 60 km zamiast katalogowych 70 km.
  • Brak ładowania to wyższe spalanie. Plug-in bez regularnego ładowania jeździ jak hybryda. Użytkownik z AutoCentrum zgłasza 9–12 l/100 km na autostradzie bez prądu w baterii.
  • Szybkie ładowanie jest wolne. 18 kW na złączu DC nie skraca postoju tak, jak w autach elektrycznych. Realnie liczy się wallbox lub gniazdo 11 kW AC.
  • Ceny i promocje. Rozbieżności między źródłami sięgają kilkunastu tysięcy złotych, a promocje trwają do wyczerpania zapasów. Potwierdź cenę na dzień zakupu.
  • Części i serwis. Czas oczekiwania na części sprawdziliśmy w teście telefonicznym dealerów. Model jest za młody, by znać koszty napraw po gwarancji i spadek wartości po 5 latach.

Najczęściej zadawane pytania

Ile pali BYD Seal U DM-i w rzeczywistości?

W teście android.com.pl od 4,9 l/100 km przy 80 km/h do 9,6 l/100 km przy 140 km/h, a w spokojnej jeździe po mieście 5,3 l/100 km. Średnia z 15 raportów właścicieli na AutoCentrum to 6,4 l/100 km. Producent deklaruje zużycie od 5,6 l/100 km.

Ile przejedzie BYD Seal U DM-i na samym prądzie?

Według BYD Polska (WLTP) od 70 km (Design) przez 80 km (Boost) do 125 km (Comfort). W zimowym teście wersja Design przejechała około 60 km.

Czy BYD Seal U DM-i jest awaryjny?

Brak publicznych statystyk awaryjności dla Polski. Właściciele na AutoCentrum wspominają o „drobiazgach”, a akcji serwisowej dla tego modelu nie znaleźliśmy. Model jest na rynku od jesieni 2024 roku, więc długoterminowych danych jeszcze nie ma.

Ile kosztuje BYD Seal U DM-i w 2026 roku?

Cennik zaczyna się od 169 900 zł (Boost), Comfort kosztuje 189 900 lub 199 395 zł, a Design 209 900 zł. Importer sprzedaje Boosta z rocznika 2026 za 141 000 zł do wyczerpania zapasów.

Jaką gwarancję ma BYD Seal U DM-i?

6 lat lub 150 000 km gwarancji podstawowej i 8 lat lub 250 000 km na baterię, według strony BYD Polska z października 2026.

Podsumowanie

Opinie o BYD Seal U DM-i wskazują, że auto sprawdzi się u kogoś, kto ładuje auto w domu lub w pracy i jeździ w cyklu miasto plus okazjonalna trasa: komfort, cicha kabina i wyposażenie to cechy, które powtarzają się w opiniach i testach. Wersja Comfort z baterią 26,6 kWh ma największy sens dla osób, które chcą na prądzie robić codzienne dojazdy. Nie jest to dobry wybór dla kogoś, kto potrzebuje głębokiego bagażnika, albo jeździ głównie autostradami bez ładowania, bo spalanie rośnie wtedy do 8,5–9,6 l/100 km. Kupującym zostaje ryzyko młodego modelu: brak danych o awaryjności i wartości odsprzedaży.

Co zapamiętać:

  • Opinie są dobre, ale próba to 7 ocen na AutoCentrum.
  • Realne spalanie wynosi od 4,9 do 9,6 l/100 km zależnie od prędkości i naładowania.
  • Zasięg na prądzie to 70–125 km WLTP, zimą około 60 km w wersji Design.
  • Ceny od 169 900 zł, Boost w wyprzedaży za 141 000 zł.

Źródła: BYD Polska, oferta Seal U DM-i (październik 2026); android.com.pl, test BYD Seal U DM-i; Auto Świat, pierwsza jazda (13.09.2024); AutoCentrum, BYD Seal U; autokatalog.pl, zmiany w ofercie BYD (2026); zestawienie MotoNews wersji Seal U-DM-i; zestawienie rejestracji autohled.cz (Samar, CEPiK).


3 odpowiedzi na “BYD Seal U DM-i opinie 2026: spalanie, zasięg i ceny”

  1. […] Spalanie hybryd w prawdziwych warunkach opisujemy w tekście o spalaniu chińskich hybryd plug-in. Większy plug-in tej marki omawiamy w opiniach o BYD Seal U DM-i. […]

  2. […] Seala U DM-i to 169 900 zł za Boost, 189 900 zł za Comfort i 209 900 zł za Design. W opisie BYD Seal U DM-i opinie wskazujemy też wyprzedaż rocznika 2026, w której Boost kosztuje 141 000 […]

  3. […] Szczegóły tych modeli znajdziesz w tekstach MG HS opinie i Jaecoo 7 SHS opinie. BYD Seal U DM-i ma mniej jednoznaczne dane, a jego opinie opisujemy w tekście BYD Seal U DM-i opinie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *