BYD Seal 6 DM-i Touring opinie z polskich testów są zgodne: to hybryda plug-in w nadwoziu kombi, która w realnej jeździe pali 5–6 l/100 km, kosztuje od 159 100 zł i ustępuje Passatowi miejscem z tyłu. Producent deklaruje do 100 km na prądzie, a testerzy zmierzyli 71–75 km. Auto ma 5 gwiazdek Euro NCAP i 6 lat gwarancji, więc o zakupie zdecyduje głównie to, jak często będziesz je ładować.
- Ceny z września 2025: Boost 159 100 zł, Comfort Lite 182 800 zł, Comfort 187 100 zł.
- Napęd 212 KM (156 kW) i bateria 19 kWh w wersjach Comfort; Boost ma 182 KM i baterię 10,08 kWh.
- Realne spalanie w testach: od około 5 do 10 l/100 km zależnie od trasy i naładowania baterii.
- Bagażnik 500 l do rolety, 1535 l po złożeniu kanapy.
- Gwarancja: 6 lat na auto, 8 lat na układ napędowy i akumulator.
Ile kosztuje Seal 6 DM-i Touring i czym różnią się wersje?
Najtańszy jest Boost za 159 100 zł, ale dopiero Comfort Lite i Comfort dostają większą baterię 19 kWh i moc 212 KM.
Boost ma 17-calowe felgi, reflektory LED, ekran 12,8 cala, kamerę cofania i pełny pakiet systemów bezpieczeństwa. Comfort Lite dodaje elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele oraz kamery 360 stopni. Comfort ma 18-calowe felgi, podgrzewaną kierownicę, ekran 15,6 cala, ładowarkę indukcyjną 50 W i panoramiczny dach.
| Wersja | Cena (wrzesień 2025) | Bateria | Moc układu | Najważniejsza różnica |
|---|---|---|---|---|
| Boost | 159 100 zł | 10,08 kWh | 135 kW (182 KM) | podstawowe wyposażenie |
| Comfort Lite | 182 800 zł | 19 kWh | 156 kW (212 KM) | fotele z regulacją i wentylacją, kamery 360° |
| Comfort | 187 100 zł | 19 kWh | 156 kW (212 KM) | ekran 15,6 cala, szyberdach panoramiczny |
Antyweb zauważa, że między Comfort Lite a Comfort różni się w praktyce głównie ekran. Cenniki mogły się zmienić od premiery, więc potwierdź je w salonie.
Ile pali Seal 6 DM-i Touring naprawdę?
Przy naładowanej baterii około 5–6 l/100 km, na autostradzie 7,6–10 l/100 km; tabela danych w teście Otomoto podaje 1,7 l/100 km, ale pomiary z jazdy tego nie potwierdziły.
Otomoto zmierzyło w mieście i na trasie nieco ponad 5 l/100 km, a w długim teście na około 690 km średnio 5,9 l/100 km. Autoblog Spider’s Web, testując wersję Comfort w styczniu 2026 r., zanotował 6,3–6,9 l/100 km w cyklu mieszanym i do około 10 l/100 km na autostradzie.
| Warunki | Otomoto (Comfort Lite, wrzesień 2025) | Spider’s Web (Comfort, styczeń 2026) |
|---|---|---|
| Miasto i cykl mieszany | nieco ponad 5 l/100 km | 6,3–6,9 l/100 km |
| Droga ekspresowa | 5,8–6,0 l/100 km | brak danych |
| Autostrada | 7,6–7,7 l/100 km | do około 10 l/100 km |
| Zasięg na prądzie | 71 km | 70–75 km |
Otomoto jeździło przy 23–25 °C; wyniki zależą też od stylu jazdy i stanu naładowania baterii. Po rozładowaniu baterii auto zachowuje się jak zwykła hybryda, więc kto nie ładuje, zapłaci więcej niż deklarują foldery. Więcej o realnych wynikach tego typu napędów w tekście o spalaniu chińskich hybryd plug-in.
Jak jeździ i ładuje się Seal 6 DM-i Touring?
Jeździ stabilnie i cicho w mieście, ale silnik spalinowy wybudza się z opóźnieniem, a powyżej 120 km/h robi się głośno.
Otomoto zmierzyło przyspieszenie 0–100 km/h w 8,1 s i hamowanie ze 100 km/h w 37,8 m. Autor chwalił precyzyjny układ kierowniczy, a główną wadą napędu nazwał zwłokę przy wyprzedzaniu. Spider’s Web wskazał podsterowność i słabszą przyczepność na mokrej nawierzchni.
Ładowanie wypada skromnie. Spider’s Web podaje 6,6 kW AC i 26 kW DC. Otomoto ładowało baterię od 10 do 100% na stacji 130 kW przez 45,5 min, ze średnią mocą około 16,4 kW. Do domowej ładowarki 6,6 kW to wystarczy, ale szybkie stacje ładowania nie skrócą tu postoju.
Czy w Seal 6 Touring jest dość miejsca?
Dla czterech osób tak, ale z tyłu jest ciaśniej niż w Passacie: Otomoto zmierzyło 75 cm na nogi wobec 84 cm.
Bagażnik ma około 500 l do rolety i 675 l do dachu, a po złożeniu kanapy 1535 l (Antyweb, Chip). Seryjna jest elektryczna klapa. Spider’s Web uznał bagażnik za płytki. Każda wersja ma też gniazdo V2L do 3,3 kW.
Na co uważać
Najwięcej uwag dotyczy elektroniki: asystentów i ekranu, nie mechaniki.
- Asystent pasa ruchu bywa nachalny: Otomoto opisuje zbyt agresywne korygowanie toru jazdy i częste ponaglenia o uwagę kierowcy.
- Android Auto często nie rozpoznawał wcześniej sparowanego smartfona (Otomoto).
- Obsługa klimatyzacji z ekranu jest skomplikowana, a asystenci piszczą irytująco (Spider’s Web).
- Nie ma jeszcze wiarygodnych danych o awaryjności po kilku latach, bo auto trafiło do Polski we wrześniu 2025 r.
- Spider’s Web uważał w styczniu 2026 r., że na zakup jest jeszcze za wcześnie, bo wiele wad dałoby się poprawić aktualizacjami.
- Warunki gwarancji sprawdź w umowie; ogólne zasady opisaliśmy w tekście o gwarancjach chińskich marek.
Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje BYD Seal 6 DM-i Touring w Polsce?
We wrześniu 2025 r. Boost kosztował 159 100 zł, Comfort Lite 182 800 zł, a Comfort 187 100 zł. Cennik warto sprawdzić w salonie, bo mógł się zmienić.
Ile pali BYD Seal 6 DM-i Touring?
W testach Otomoto średnio 5,9 l/100 km w długim teście, a w teście Spider’s Web 6,3–6,9 l/100 km w cyklu mieszanym. Na autostradzie wynik rośnie do 7,6–10 l/100 km.
Jaki zasięg na prądzie ma Seal 6 DM-i Touring?
Producent deklaruje do 100 km w wersjach z baterią 19 kWh. Testerzy zmierzyli 71 km (Otomoto) i 70–75 km (Spider’s Web).
Czy BYD Seal 6 DM-i Touring jest bezpieczny?
Euro NCAP przyznał kombi 5 gwiazdek: 92% za ochronę dorosłych, 90% za ochronę dzieci i 85% za systemy wspomagania kierowcy.
Podsumowanie
BYD Seal 6 DM-i Touring opinie wystawia dobre jako tanie, oszczędne kombi dla kogoś, kto może ładować w domu i jeździ głównie krótkimi trasami. Nie polecimy go komuś, kto potrzebuje dużo miejsca z tyłu, często jeździ autostradą albo nie ma gdzie ładować. Więcej o marce znajdziesz w profilu marki BYD, a podobny napęd w SUV-ie opisujemy w tekście o BYD Seal U DM-i.
Co zapamiętać:
- Ceny od 159 100 zł (wrzesień 2025).
- Spalanie realnie 5–6 l/100 km, na autostradzie do 10 l/100 km.
- Zasięg na prądzie 71–75 km w testach, deklarowane 100 km.
- Gwarancja 6 lat, a na napęd i akumulator 8 lat.
Źródła: Antyweb – cennik, Otomoto News – test, Autoblog Spider’s Web – test, Automotive World – Euro NCAP, Chip.pl.

Dodaj komentarz